2439/915
Dansk møbeldesign
Safaristol med stel af bøg, sæde, ryg og armlæn med brunt skind. 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med slitage og huller i ryggen.
Vurdering