1321/​167

Barok chatol af egetræ, front med tre skuffer og skriveklap, bag hvilken skuffer og rum, i siderne bæregreb af jern. 18.-19. årh. H. 106. B. 112. D. 51.

Et greb mangler. Revner i træet. Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 20. maj 2013

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK