2417/135
Et par store franske nyrokoko væglampetter af forgyldt bronze, støbte med bladværk og kæmninger, hver med tre svungne lysarme. 19. årh.s slutning. Monterede til el. H. 53 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag