2126/514
Tobias Møhl (f. Aalborg 1970)
Skulpturel vase af klart glas ilagt hvidt trådmønster. Flad, oval form med lille munding. Usign. Unik. H. 49. B. 25.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En defekt i glasset ved fodrand samt mærker ved munding.
Moderne kunst og design, 29. juni 2021
Vurdering
Hammerslag