2138/​946

Leif Hansen

Tre-personers sofa med svungen ryg, ben og negle af teak, betrukket med mønstret uld. Udført hos Møbelfabrikken Kronen. L. 130.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK