1510/278
Keshan tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign på rød bund prydet med slyngede grene, blomster og bladværk. 20. årh.s midte. 211×133. BEMÆRK VENLIGST BEGRÆNSET EFTERSYN: Fredag 27. feb.. kl. 10–17. Lørdag 28. Feb. kl. 10–14. Mandag 2. Marts. kl. 10–17. PLEASE NOTE LIMITED VIEWING: Friday 27th Feb.. 10am - 5pm. Saturday 28th Feb.. 10am - 2pm. Monday 2nd March. 10am - 5pm.
Minimal slitage på kanter. Slidte frynser.
Ældre malerier og møbler (udskudt), 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag