2427/​56

Regence armstol af mørkbejdset og guldstafferet bøgetræ, udskåret med gennembrudt ryg samt muslinger og bladværk, cabriole ben, sæde betrukket med blomstret møbelstof. 18. årh.s. begyndelse.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Ormehuller.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?