2035/​262

Seks ophæng af bemalet smedejern, prydet med filigran, og tre lodder af jern med Chr. 5's kronede monogram, hhv. 5 og 10 pund. 19.-20. årh. Ophæng H. 15,5–18. (9)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre rust.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 27. august 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
250 DKK