2035/262
Seks ophæng af bemalet smedejern, prydet med filigran, og tre lodder af jern med Chr. 5's kronede monogram, hhv. 5 og 10 pund. 19.-20. årh. Ophæng H. 15,5–18. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre rust.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 27. august 2020
Vurdering
Hammerslag