2049/7063
Taburet (caryatid) iform af kvinde med barn, udskåret træ. Afo, Nigeria. H. 37.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag