2203/964
Dansk møbeldesign
Seks stole af palisander, betrukket med grønt skind. Antageligt udført hos Glyngøre Stolefabrik. (6)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|