895/​199

Russisk skrivebord af mahogni med beslag af forgyldt bronze og messing, plade med grønt gylden trykt læder. Louis XVI form. H. 81. L. 160. D. 79.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. To nøgler medfølger.

Russisk auktion, 10. juni 2020

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag