1912/​130

Dansk akademielev, 19. årh.

Stående mandlig nøgenmodel. Sign. Kl. N. 12, samt på bagsiden October Kvartal 1881. Kul på papir. Bladstørrelse 66×42,5. U.r.

Stemplet: Fremlagt i Skolebladet d. 23/12 81.

Håndteringsmærker, herunder mindre folder samt flossede kanter.

Ældre malerier og møbler, 18. marts 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK