A. Mackeprang (f. Langesø ved Odense 1833, d. Frederiksberg 1911)
Parti med en tyr og en ko på marken. Sign. monogram. Akvarel på papir. Bladstørrelse 37×28.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.