Hans Chr. Kofoed (f. Bornholm 1849, d. København 1921)
En gårdhave fra Pont-Aven i Bretagne. Sign. monogram 83. Olie på træ. 65×54.
Enkelte minimale krakeleringer, ridser og afskalninger. Retouchering i øvre højre hjørne. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
33 bud