2027/​577

Viggo Rørup (f. 1903, d. 1971)

Forårsdag ved en å. Sign. V. Rørup 63. Olie på lærred. 54×66.

Original stand.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

2.100 kr.

12 bud

2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
1.000 kr.