Anna Klindt Sørensen (f. Stengård ved Ry 1899, d. Ry 1985)
Komposition. Sign. AKS. Akvarel på papir. Bladstørrelse 30×21,5. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Afrivninger og folder i kanterne. Fugtpletter og fugtskjolder.
893598 | ||
934748 |