2248/80
Dansk flisebord af bemalet træ. Plade med 28 hollandske fliser af fajance med dekoration i blåt. Rokokoform. 19. årh. H. 72. B. 59. L. 98.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mange fliser med kantafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022
Vurdering
Hammerslag