2248/​80

Dansk flisebord af bemalet træ. Plade med 28 hollandske fliser af fajance med dekoration i blåt. Rokokoform. 19. årh. H. 72. B. 59. L. 98.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mange fliser med kantafslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK