2140/945
Dietlinde Hein (f. 1940, d. 1977)
Cirkulært spejl i ramme af kobber med keramiske fliser. Sign. D. H. Udført hos Knabstrup. Ca. 1970. Diam. 43.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud