1417/1635
Stor samling platter af porcelæn. Bing & Grøndahl og Royal Copenhagen m.fl. (117)
Indholder bl.a. erindringsplatter, mindeplatter, jubilæumsplatter og 47 juleplatter m.fl.
Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII til i dag.
Enkelte dele med afslag og revner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag