1417/​1635

Stor samling platter af porcelæn. Bing & Grøndahl og Royal Copenhagen m.fl. (117)

Indholder bl.a. erindringsplatter, mindeplatter, jubilæumsplatter og 47 juleplatter m.fl.

Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII til i dag.

Enkelte dele med afslag og revner. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 24. april 2014

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK