2048/84
Fem lågkrus af fajance med montering af tin, dekoreret i polykrome og blå nuancer med figurer, arkitektur og dyr. Bl.a. Nuremberg. 18.-19. årh. H. 21–26. (5)
En restaureret. To lågkrus med revner. Et lågkrus med afslag på hank og bøjet gæk. Trykket montering. En graveret på låg.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag