1949/​8584

Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/“kovcheg”. 18./19. årh. 35×29.

Mindre krakeleringer. Restaureret.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag