1949/8584
Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/“kovcheg”. 18./19. årh. 35×29.
Mindre krakeleringer. Restaureret.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag