12013/90
Dansk barok standur i kasse af bemalet træ. Mester Jens Williadsen Bundgaard. 18. årh.s sidste halvdel. H. 200. B. 50. D. 30.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag