2103/267
Russisk påskeæg af glas, dekoreret med “XB” for Christos Voskres (Kristus er opstanden) i gult på lyserød grund. Ca. 1900. H. 10.
Mindre aldersslitage, bl. a. mindre afslag og krakeleringer indvendig på lyserød farve samt mindre løse beslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
44 bud