905/695
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Over havet”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen, Molesmes-Bourgogne, 2000 - juni. Olie på lærred. 60×70.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag