872/865
René Bertholo (f. Alhandra v/Lissabon 1935)
“Sculptures dans la chambre”. Sign. Bertholo 78. Olie på lærred. 100×65. Hylde 4, moderne. KE
Udstillet: Jubilæums-udstillingen, Galerie Birch, København, 1978, udenfor katalog.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag