Fernand Léger, efter (f. Argentan 1881, d. Gif-sur-Yvette 1955)
Uden titel. Tryksign. F. Léger, 24, 148/450. Trykt og udgivet af Mourlot Lith, Paris. Litografi i farver. Lysmål 68×94.
Undersøgt i ramme. Original stand. Papiret er gulnet med enkelte små pletter/misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Grafik og editioner, 27. august 2024
16 bud