2131/291
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende Nilen, base med plaketter af alabast, timekrans af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 45. B. 49. D. 20.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag