2434/​161

Tre kinesiske paneler af udskåret træ med svungen design og dragehoveder all over. Senere monterede som låger med rammer af egetræ. 19. årh. Lysmål 114×46. (3)

Proveniens: hjembragt af nuværende ejers familie, der arbejdede i Kina for Det Store Nordiske Telegraf-Selskab.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?