2413/9145
Et par store franske keramiske havekrukker med beigefarvet glasur. 20. årh. H. 72. Diam. 67. (2).
Naturlige krakeleringer i glasuren. Præget af vind og vejr.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag