1947/​2008
Omega: Herrearmbåndsur af stål og guld. Model Constellation, ref. 396.1201. Quartz med dato. Urets diam. ca. 32 mm. Ca. 1998.

Be­skriv­el­se

Herrearmbåndsur af stål og guld. Model Constellation, ref. 396.1201. Quartzværk med dato cal. 1532. Original lænke af guld og stål med foldespænde. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Urets diam. ca. 32 mm. Ca. 1998.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 20. november 2019

Ure ▸ Armbåndsure

Kunstner

Omega

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.