2149/118
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en sheik. Sign. Karen Pihl. Olie på lærred. 37×32.
Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag