2022/55
Ubekendt maler, 18. årh.
Scene fra Aristofanes' komedie “Kvindernes parlament”. Usigneret. Gouache på papir monteret på træ. Lysmål 16,5×23,5.
Mindre afskalninger, overfladeridser og mærker. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud