1823/956
Skandinavisk design
Pendel af opalglas med monteringer af messing. 1950'erne. H. 29.
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag