2424/20
Barok langbord af egetræ, krydsformede gavle, sarg med skuffe. Delvis 18. årh. H. 81. L. 200. B. 78.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Falmet. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag