Foto endnu ikke klar
893/104
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875)
Talrige fregatter på havet ved solopgang. Sign. Anton Melbye 1862. Olie på lærred. 57×90.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag