2044/59
Louis XVI hjørneskab af delvis bemalet fyrretræ, gennembrudt top, buet front med to døre og skuffe. 18. årh.s slutning. H. 215. B. 60. D. 42.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud