2021/23
Dansk Louis XVI kommode af mahogni, front med fire skuffer flankeret af helsøjler. 18. årh.s slutning. H. 83. B. 84. D. 53.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere fineret plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag