12033/​154

Dansk barok lågkiste af egetræ, greb og gennembrudte beslag af jern. 18. årh. H. 154. L. 87. D. 63.

Den er repareret lidt i kanten af låget, enkelte manglende søm ellers fremstår den alm. brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag