2443/641
Italiensk møbeldesign
Rullebord af messing og metal med plader af glas. 1950'erne. H. 75. L. 75,5. B. 38.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Glasplade på toppen med afslag.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud