2437/2045
Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50,5 mm. Uret vejer ca. 74 g. 1910–20'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Slidt skive og værk.
Vurdering
923375 | ||
999018 | ||
846622 (Autobud) | ||
999018 | ||
846622 | ||
900678 | ||
999018 |