Johanne From Clausen (f. Broballe på Als)
Kvindeportræt, 1959. Sign. JFC; sign. Johanne med itel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 67×47.
Solgt som Franciska Clausen. Vurdering 3.000–4.000, min. 1.500. KE
Mindre afskalninger. Herudover original stand.
Moderne kunst og design, 25. april 2023