Lisbeth Munch-Petersen (f. 1909, d. 1997)
Kande af lertøj, nederste del med indridset mønster. Delvis dekoreret med lyseblå glasur. Sign. monogram. Unik. H. 16,6.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker.
924233 | ||
853027 | ||
849670 | ||
153169 | ||
843155 |