Lisbeth Munch-Petersen (f. 1909, d. 1997)
Vase af lertøj indridset med mønstre i relief. Dekoreret med lyseblå glasur. Sign. monogram. Unik. H. 19,3. Diam. ca. 12,5.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker.
12 bud
1165472 | ||
974741 | ||
849670 | ||
974741 | ||
849670 | ||
974741 | ||
971265 | ||
974741 | ||
913253 | ||
153169 | ||
974741 | ||
843155 |