2446/23
Et par Louis XVI stole af mahogni, ryg med lyre. Antagelig Danske eller nordtyske, 18. årh.s slutning. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Sæder er slidte og skal restaureres.
Vurdering