2203/1147
Diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige marquise- og brillantslebne diamanter. Vægt ca. 9 g. B. ca. 11 mm. Str. ca. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage. To marquiseslebne og en brilliantslebet diamant mangler.
Smykker og Fashion, 19. januar 2022
Vurdering
Hammerslag