1703/​509

Emilio Pettoruti (f. Argentina 1892, d. Frankrig 1971)

Mappe med litografi samt udstillingsplakat. Sign. Pettoruti, 22/80. Plakat trykt hos Mourlot. Bladstørrelse 75×53 og 74×54. (2) KUNDEN ØNSKER AT AFHENTE. SIP

Proveniens: Galleri Birkdam, København.

Mappen har en stor fugtplet

Moderne kunst og design, 17. januar 2017

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag