1703/509
Emilio Pettoruti (f. Argentina 1892, d. Frankrig 1971)
Mappe med litografi samt udstillingsplakat. Sign. Pettoruti, 22/80. Plakat trykt hos Mourlot. Bladstørrelse 75×53 og 74×54. (2) KUNDEN ØNSKER AT AFHENTE. SIP
Proveniens: Galleri Birkdam, København.
Mappen har en stor fugtplet
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag