2139/262
Kraak fad, dekoreret i blåt på krakelé grund med fugl Føniks. Wanli 17. årh. Diam. 37 cm.
Fremstår med flere brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag