2439/1775
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Kinastolen”. Armstol af kirsebærtræ. Sædehynde betrukket med patineret, dybthæftet naturskind. Model 4283. Formgivet 1944. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2001.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En samling løs. Hynde med stor skjolder og pletter.
Vurdering
913873 (Autobud) | ||
987059 | ||
913873 (Autobud) | ||
987059 | ||
913873 |