12031/101
Palle Nielsen (f. København 1920, d. 2000)
Palle Nielsen: Død! Sign. PN 20/800. Fra Isola 1968, Opus 482. Linoleumssnit på papir. Motiv 15,2×21,3. Rammemål 35×43,5.
Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud