2414/189
Albert Toft (f. 1862, d. 1949)
Buste af patineret metal forestillende Mark Hambourg (1879–1960). Sign. Albert Toft, 1904. H. 31.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag