2414/​189

Albert Toft (f. 1862, d. 1949)

Buste af patineret metal forestillende Mark Hambourg (1879–1960). Sign. Albert Toft, 1904. H. 31.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK